X Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Pływaniu
16 listopada 2009

15. listopada 2009r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej zorganizował kolejne, dziesiąte już Otwarte Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Pływaniu. Miejscem zawodów był basen w Rudzie Śląskiej przy ul. Chryzantem 10.
Do rozgrywek przystąpiło ok. 200 zawodników, którzy swoje umiejętności prezentowali w poszczególnych kategoriach wyodrębnionych ze względu na pleć, styl pływacki, dystans i datę urodzenia. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy natomiast – 69.
Początkiem zawodów była sztafeta rodzinna, mającą na celu wytworzenie ciepłej rodzinnej atmosfery i stworzenie prorodzinnych warunków sprzyjających zacieśnieniu więzi pomiędzy członkami rodzin podczas przeżywania wspólnych sportowych emocji, dopingowaniu swoim najbliższym i radości z wygranej. Nic tak nie uczy dobrego sposobu spędzania wspólnego czasu naszych dzieci, jak przykład zaangażowania i poświęcenia czasu przez ich rodziców. Dla najlepszych rodzinnych sztafet pływackich, przygotowane były nagrody rzeczowe w postaci pucharów, medali, dyplomów, a miejsce pierwsze otrzymało praktyczny prezent w postaci rodzinnego kompletu sztućców.
Po sztafecie do rywalizacji przystąpili indywidualni zawodnicy, którzy pokonywali wybrany przez siebie dystans, najlepiej opanowanym przez siebie stylem.
Każdy z zawodników został obdarowany pamiątkową koszulką przypominającą również o pięćdziesiątych urodzinach naszego miasta.
Najmłodsi uczestnicy opuścili miejsce rozgrywek z pamiątkową przytulaną – miśkiem.
Nagrodę dodatkową w konkurencji kobiet ufundowało Studio Urody Princess
 




Galeria zdjęć z Mistrzostw znajduje się TUTAJ
Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych kategorii:

Sztafeta rodzinna:
 
  1. Rodzina Król – 0:48,98
  2. Rodzina Gabor – 0:49,45
  3. Rodzina Gralińscy – 0:58,36
  4. Rodzina Dąbrowscy – 1:04,73
  5. Rodzina Spodzieja – 1:06,43
  6. Rodzina Hemlecki – 1:06,89
  7. Rodzina Hadasz – 1:07,63
  8. Rodzina Skudlik – 1:13,27
  9. Rodzina Małyska – 1:14,43
  10. Rodzina Bąk – 1:24,63
  11. Rodzina Nowak – 1:35,42
 
 
Kategoria wiekowa - 2001 i młodsi:
 
 
25 metrów - styl klasyczny kobiet
 
  1. Nocoń Dominika – 0:34,50
  2. Herulecka Katarzyna – 0:46,59
 
 
25 metrów - styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Margraf Piotr – 1:12,25
 
 
25 metrów - styl grzbietowy kobiet
 
  1. Bąk Marta – 0:28,44
  2. Lip Patrycja – 0:34,07
  3. Skworc Monika – 0:45,14
 
 
 
25 metrów - styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Dworoczek Kamil – 0:31,69
  2. Skibek Szymon – 0:34,17
  3. Grzana Adam – 0:37,47
 
 
25 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Gierasinska Aleksandra – 0:23,04
  2. Gonsior Monika – 0:32,81
 
 
 
25 metrów – styl dowolny mężczyzn
 
  1. Miler Adam – 0:23,35
  2. Wróbel Igor – 0:28,40
  3. John Jakub – 0:30,97
 
 
Kategoria wiekowa - 1999 - 2000
 
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Kałuża Natalia – 0:40,75
  2. Skudlik Magdalena – 0:43,39
  3. Mędrala Marta – 0:45,13
 
50 metrów - styl dowolny mężczyzn
 
  1. Bąk Adam – 0:41,10
  2. Szymanek Axel – 0:48,17
  3. Kraśniewski Kacper – 0:49,73
 
 
50 metrów - styl klasyczny kobiet
 
  1. Gapińska Edyta – 0:53, 57
  2. Borycka Patrycja – 0:58,07
  3. Klima Kinga 1:02,19
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Harcz Jakub – 1:00,99
  2. Miera Dominik – 1:06,61
 
50 metrów – styl grzbietowy kobiet
 
  1. Dworaczek Magdalena – 1:16,14
 
50 metrów - styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Tomczyk Damian – 0:51,72
  2. Kukosz Kamil – 0:57,04
 
50 metrów – styl motylkowy kobiet
 
  1. Hadasz Małgorzata – 0:29,79
  2. Łozak Sandra – 0:39,47
 
 
Kategoria wiekowa - 1997 – 1998
 
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Żydek Magda – 0:34,19
  2. Golba Joanna – 0:37,84
  3. Matura Agata – 0:39,78
 
 
 
50 metrów - styl dowolny mężczyzn
 
  1. Król Marek – 0:37,03
  2. Kozłowski Arkadiusz – 0:44,47
  3. Hemlecki Piotr – 1:09,65
 
 
50 metrów – styl klasyczny kobiet
 
  1. Jarosz Weronika – 0:43,11
  2. Kopeć Natalia – 0:45,37
  3. Ruda Kinga – 0:49,80
 
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Porzyżyński Filip – 0:40,21
  2. Tomys Dawid – 0:50,21
  3. Podraza Kamil – 0:53,38
 
50 metrów – styl grzbietowy kobiet
 
  1. Wylon Miriam – 0:53,82
  2. Szincel Weronika – 1:05,75
 
50 metrów – styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Czech Tomasz – 0:42,41
  2. Damski Dariusz – 0:43,87
  3. Lip Krzysztof – 0:45,65
 
50 metrów – styl motylkowy kobiet
 
  1. Nocoń Anna – 0:35,84
  2. Spoljar Sylwia – 0:40,37
 
 
 
Kategoria wiekowa - 1990 - 1993
 
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Kołodziej Alicja – 0:29,72
  2. Spodziewa Aleksandra – 0:35,03
 
50 metrów - styl dowolny mężczyzn
 
  1. Niegot mateusz – 0:25,18
  2. Kramarz Bartosz – 0:25,39
  3. Mańka Maciej – 0:29,66
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Godziek Marek – 0:33,31
  2. Ogiermann Mateusz – 0:33,75
  3. Graliński Marek – 0:36,86
 
50 metrów – styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Gabor Robert – 0:43,90
 
50 metrów – styl grzbietowy kobiet
 
  1. Magdziak Patrycja – 0:36,72
 
 
50 metrów – styl motylkowy mężczyzn
 
  1. Gołaszewski Adrian – 0:28,74
  2. Jarosz Adrian – 0:30,05
  3. Niegot Mateusz – 0:25,21
 
 
 
 
Kategoria wiekowa - 1994 - 1996
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Winkler Natalia – 0:31,11
  2. Pawlik Marta – 0:32,63
  3. Ptoszek Daria – 0:32, 82
 
 
 
 
 
50 metrów - styl dowolny mężczyzn
 
  1. Szary Patryk – 0:30,49
  2. Irla Jakub – 0:33,54
  3. Wojnarowski Jan – 0:35,71
 
50 metrów – styl klasyczny kobiet
 
  1. Jagła Michalina – 0:43,90
  2. Świerzy Paulina – 0:44,66
  3. Świerczyna Barbara – 0:48,45
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Bąk Kacper – 0:38,78
  2. Wojdat Aleksander – 0:38,98
  3. Skubacz Mariusz – 0:44,47
 
 
50 metrów – styl grzbietowy kobiet
 
  1. Sichma Karolina – 0:37,85
  2. Ślugaj Sandra – 0:40,52
  3. Czech Aleksandra – 0:42,13
 
 
50 metrów – styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Gabor Michał – 0:43,86
 
 
50 metrów – styl motylkowy kobiet
 
  1. Jaskólska Sandra – 0:35,31
  2. Król Aleksandra – 0:38,26
  3. Malcher Natalia – 0:39,06
 
 
50 metrów – styl motylkowy mężczyzn
 
  1. Kurach Mateusz – 0:28,15
  2. Watrak Piotr – 0:32,76
  3. Burczyk Dorian – 0:38,56
 
 
Kategoria wiekowa - 1980 - 1989
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Przybyła Kornelia – 0:40,79
 
50 metrów – styl dowolny mężczyzn
 
  1. Nowak Krzysztof – 0:26,83
  2. Łukaszczyk Bartłomiej – 0:29,85
  3. Major Bartosz – 0:36,01
 
50 metrów – styl klasyczny kobiet
 
  1. Klawczyńska Jolanta – 0:52,28
 
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Kucharczyk Tomasz – 0:43,70
  2. Łata Damian – 0:50,80
 
50 metrów – styl grzbietowy męzczyzn
 
  1. Weselak Daniel – 0:33,37
 
50 metrów - styl motylkowy mężczyzn
 
  1. Weselak Daniel - 0:30,15 PK
 
 
Kategoria wiekowa - 1970 – 1979
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Górecka Beata – 0:38,62
  2. Dabrowska Joanna – 0:44,23
  3. Błachno Anna – 0:51,53
 
 
50 metrów – styl dowolny mężczyzn
 
  1. Pośpiech Sławomir – 0:29,38
  2. Wodyński Wojciech – 0:32,53
  3. Król Adam – 0:32,99
 
50 metrów – styl klasyczny kobiet
 
  1. Poloczek Aleksandra – 0:49,90
  2. Wodyńska Anna – 1:07,42
  3. Kołakowska Wanda – 1:10,11
 
 
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Komendera Mariusz – 0:36,28
  2. Dąbrowski Krzysztof – 0:53,32
 
 
50 metrów – styl motylkowy mężczyzn
 
  1. Wróbel Grzegorz – 0:34,29
 
 
 
Kategoria wiekowa - 1960 - 1969
 
50 metrów - styl dowolny mężczyzn
 
  1. Mazur Józef – 0:32,18
  2. Unger Krystian – 0:32,91
  3. Gromada Adam – 0:37,71
 
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Major Mirosław – 0:53,51
  2. Dosa Dariusz – 0:54,17
 
 
50 metrów – styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Gabor Mirosław – 0:55,03
 
 
Kategoria wiekowa - 1950 - 1959
 
50metrów – styl dowolny kobiet
 
  1. Florczyk Ewa – 0:55,98
 
50 metrów - styl dowolny mężczyzn
 
  1. Miler Adam – 0:37,26
  2. Szałtanowicz Ryszard – 0:50,59
 
 
50 metrów – styl klasyczny kobiet
 
  1. Drużyńska Genowefa – 0:52,92
 
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Ciołek Roman – 0:49,09
  2. Grzybek Zygmunt – 0:55,46
  3. Florczyk Piotr – 0:55,55
 
50 metrów – styl grzbietowy kobiet
 
  1. Wrona Aurelia – 0:43,48
 
50 metrów – styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Cieślik Janusz – 3:26,90
 
 
Kategoria wiekowa – 1949 i starsi
 
 
50 metrów – styl dowolny kobiet
 
Pytlok Maria – 0:50,73
 
 
50 metrów – styl dowolny mężczyzn
 
  1. Graliński Leon – 0:57,26
 
 
50 metrów – styl klasyczny mężczyzn
 
  1. Klawczyński Paweł – 0:55,35
  2. Stawowski Leon – 1:01,96
 
50 metrów – styl grzbietowy mężczyzn
 
  1. Spodzieja Bogdan – 1:31,56
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


powrót do aktualności »

Aktualności


Szukaj na naszej stronie

 
 



 

Sonda

Która z podanych niżej imprez podobała Ci się najbardziej?

Mistrzostwa w Narciarciarstwie
Hawaii Party
Nocny Rajd Rowerowy
Dzień Dziecka
Rudzki Półmaraton Industrialny
Silesian Football Night
Bieg Mikołajów

 

Wybrane zdjęcie