Sprawozdanie z X Olimpiady Osób Niepełnosprawnych
18 czerwca 2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR Ruda Śląska) / aktualność

O godzinie 9.00, zgromadzone na terenie kąpieliska, grupy uczestników z różnych ośrodków
w naszym mieście, uformowały szyki i rozpoczęło się uroczyste otwarcie olimpiady. Apel olimpijski odczytał Marek Nabożny z Miejskiego Przedszkola nr 43, a pomocy w tym udzielił mu rudzki olimpijczyk Jerzy Sobera, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Albertville 1992. Ta para również zapaliła olimpijski znicz i przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego na maszt wciągnięto olimpijską flagę. Po tych ceremoniach, przemówieniem, olimpiadę rozpoczął Prezydent Miasta Andrzej Stania.

Wszyscy brali udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych polegających na skokach, rzutach, slalomie itp.

Na olimpiadzie zostały rozegrane 3 konkurencje medalowe (pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 30 m), które były podzielone na 4 kategorie wiekowe oraz dodatkowo na kobiety i mężczyzn.

Wyniki konkurencji medalowych:

Pchnięcie kulą kobiet

Kat. do 9 lat

 1. Aleksandra Myrcik MP 12
2. Beata Korus MP 40
3. Oliwia Rolnik MP 47

Kat. 10-12 lat 

1.Aleksandra Zawadzka ZSS 3
2.Weronika Czaplok ZSS 3
3. Sandra Czaplok ZSS 3

Kat. 13-15 lat

1.Sylwia Baron Borowa Wieś
2. Dorota Godzik ZSS 3
3. Michalina Sieradzka ZSS 3

Kat. 16 lat i starsze

1. Beata Pawarska NSPJ
2. Gabriela Czyż NSPJ
3. Katarzyna Frączek NSPJ 

Pchnięcie kula mężczyzn

Kat. Do lat 9

1.Patryk Dąbski MP 12
2. Marek Nabożny MP 43
3. Bartek Malejczyk ZSS 3

Kat. 10-12 lat

1. Patryk Kolany ZSS 3
2. Kamil Czapla ZSS 3
3. Łukasz Kowolik ZSS 3

Kat.13-15 lat

1.Dawid Świętek BW
2. Sebastian sapa ZSS 3
3. Daniel Chudoba

Kat. 16 lat i starsi

1. Jacek Awłas NSPJ
2. Stefan Grabiec
3. Krzysztof Połap ZAZ ZUP

Bieg kobiet 

Kat. Do 9 lat

1.Oliwia Rolnik MP 47
2. Beata Korus MP 40
3. Weronika Gzik Ośrodek adapt.

Kat. 10-12 lat

1.Weronika Czaplok ZSS 3
2. Sandra Czaplok ZSS 3
3. Wiktoria Mann MP 47

Kat.13-15 lat

1.Marlena Winsz PZN
2. Sylwia Baron BW
3. Dorota Godzik ZSS 3

Kat.16 lat i starsze

1.Ewa Bonk NSPJ
2. Katarzyna Bonk NSPJ
3. Beata Pawarska NSPJ 

Bieg mężczyzn

Kat. do lat 9

1.Patryk Dąbski MP 12
2. Maksymilian Dziedzic OADN
3. Dawid Szulc MP 40

Kat. 10-12 lat

1.Patryk Kolany ZSS 3
2. Tomasz Samulski ZSS 3
3. Łukasz Kowolik ZSS 3

Kat. 13-15 lat

1.Dawid Winsz PZN
2. Kamil Czapla Nadzieja
3. Dawid Świętek BW

Kat. 16 lat i starsi

1. Daniel Borgiel ZSP 7
2. Jan Kadzimierz ZSP 7
3. Gabrial Gałecka NSPJ 

Skok w dal kobiet

Kat.do 9 lat

1.Oliwia Grabowska OADN
2. Wiktoria Działach OADN
3. Aleksandra Myrcik MP 12

Kat. 10-12 lat

1. Weronika Czaplok ZSS 3
2. Wiktoria Mann MP 47
3. Sandra Czaplok ZSS 3
 

Kat. 13-15 lat

1. Marlena Winsz PZN
2. Sylwia Baron BW
3. Martyna Nowakowska ZSS 3

Kat. 16 lat i starsze

1.Izabela Wencel ZAZ
2. Barbara Baszczok ZAZ-ZUP
3. Iza Krupa NSPJ 

Skok w dal mężczyzn

Kat. Do 9 lat

1. Eryk Piątek OADN
2. Dominik Madejczyk OADN
3. Kamil Kusz OADN

Kat. 10-12 lat

1. Patryk Kolany ZSS 3
2. Tomasz Samulski ZSS 3
3. Łukasz Kowolik ZSS 3

Kat. 13-15 lat

1. Arkadiusz Drewniak ZSS3
2. Dawid Winsz PZN
3. Dawid Świętek BW

Kat. 16 lat i starsi

1. Daniel Borgiel ZSP 7
2. Adrian Lemański BW
3. Jacek Awłas NZPJ

 


Po zakończonej rywalizacji i udanej zabawie zawodnicy podreperowali siły kanapką i napojem. Wielką popularnością cieszył się zbiornik, w którym znajdowały się „rybki” – słodycze. Każdy uczestnik za pomocą wędki mógł dla siebie wyłowić coś słodkiego.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkową koszulkę, dyplom, paczkę ze słodyczami, a dla ośrodków przygotowane były z okazji 10 urodzin naszej olimpiady – koszyczki z kwiatami.

W czasie zabawy towarzyszyła uczestnikom rudzka wiewiórka, dzieląca cukierkami i nasz olimpijczyk – Jerzy Sobera, który miał dla zawodników niespodzianki w postaci sportowych gadżetów z czasów swojej działalności.

Pogoda jak zawsze dopisała. Radość, uśmiech, dobry nastrój, serdeczność to nieodłączne cechy naszej imprezy.

GALERIA ZDJĘĆ

Ośrodki biorące udział w olimpiadzie:

- Ośrodek dla Niepełnosprawnych „Najświętsze Serce Jezusa” 
- Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych 
- Zespół Szkół nr 3 Rudzie Śląskiej im. Św. Łukasza 
- Miejskie Przedszkole nr 12 
- Miejskie Przedszkole nr 40 
- Miejskie Przedszkole nr 43 
- Miejskie Przedszkole nr 47 
- Polski Związek Niewidomych 
- Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” 
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 
- Dom Pomocy Społecznej „SENIOR” 
- Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” Mikołów-Borowa Wieś 
- Zakład Aktywności Zawodowej:  
- Zakład Usług Pralniczych (ZUP) 
- Zakład Usług Szwalniczych (ZUS) 


powrót do aktualności »

Aktualności


Szukaj na naszej stronie

 
 



 

Sonda

Która z podanych niżej imprez podobała Ci się najbardziej?

Mistrzostwa w Narciarciarstwie
Hawaii Party
Nocny Rajd Rowerowy
Dzień Dziecka
Rudzki Półmaraton Industrialny
Silesian Football Night
Bieg Mikołajów

 

Wybrane zdjęcie