O MOSiR

Niemal 30 lat sportowych emocji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej został powołany do życia decyzją Prezydenta Miasta Ruda Śląska nr 47/77 z dnia 17.12.1992 roku jako zakład budżetowy podporządkowany Zarządowi Miasta. Praktyczną działalność MOSiR rozpoczął w marcu 1993 roku - w momencie powołania dyrektora Uchwałą Zarządu Miasta nr 22/93.

W 2004 roku, Uchwałą Rady Miejskiej, MOSiR przekształcony został w jednostkę budżetową i od tego czasu podporządkowany jest Prezydentowi Miasta Ruda Śląska, który sprawuje nad nim bezpośredni nadzór. Dyrektorem MOSiR w Rudzie Śląskiej jest Henryk Poppe. Budynek administracji znajduje się przy ul. Gen. Hallera 14a (Nowy Bytom).

Zakres działalności

Jesteśmy instytucją zajmującą się organizacją różnego rodzaju imprez sportowo-rekreacyjnych oraz koordynacją sportowego współzawodnictwa szkół z terenu miasta.

Promujmy sport, rekreację i przede wszystkim - zdrowy styl życia. Jednak nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do przedsięwzięć o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Do ważnych zadań MOSiR należy administrowanie obiektami sportowymi, zlokalizowanymi na terenie całej Rudy Śląskiej.

Pod naszą opieką pozostają m.in. basen letni, baseny kryte, korty tenisowe, hale widowiskowo-sportowe, boiska do gry w piłkę nożną, place zabaw dla dzieci czy sztuczne lodowisko (w sezonie zimowym).

Zobacz wszystkie obiekty MOSiR


Najważniejsze inicjatywy

MOSiR jest organizatorem wielu imprez, które od lat cieszą się popularnością wśród uczestników i kibiców oraz wzbudzają zainteresowanie mediów. Są to m.in.:

  • Mistrzostwa Rudy Śląskiej w narciarstwie alpejskim,
  • Miejska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych,
  • Mistrzostwa Rudy Śląskiej w pływaniu.

Ponadto wspieramy i zapewniamy ligową rywalizację amatorów. Jesteśmy organizatorem rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki, Halowej Ligi Piłkarskich Piątek Old Boys, Ligi Rudzkich Orlików czy znanej w całym regionie Rudzkiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.