Tory Modelarskie

Ul.Oskara Kolberga 32, 41-710 Ruda Śląska

Godziny otwarcia:

Czynne całą dobę

Tory Modelarskie Tory Modelarskie

Opis obiektu

W ostatnim czasie tor został ogrodzony, co wyeliminowało problem buszujących po nim dzików. Brama została zamknięta, a klucze przekazane stowarzyszeniu FC FEVER. Od kilu miesięcy docierają do nas notoryczne prośby mieszkańców o stworzenie możliwości korzystania z tego toru przez każdego.

Coraz więcej osób jest posiadaczem modeli i oni m. in. proszą o otwarcie toru. Często dochodziły nas słuchy o „wchodzeniu” na teren toru poprzez przeskakiwanie płotu. Prośby o otwarcie kierują również mieszkańcy chcący dla zdrowia spacerować po tym terenie, a także szkoła da osób niepełnosprawnych, która ze swoimi podopiecznymi na tym terenie od lat realizowała rano zajęcia w-f.

W porozumieniu ze Stowarzyszeniem FC FEVER, na czas próbny, otworzyliśmy dla wszystkich chętnych tor. Bardzo prosimy o zrozumienie i szanowanie naszego wspólnego dobra. Na stronie MOSiR widnieje regulamin, który precyzuje zasady korzystania z tego miejsca oraz przedstawia pierwszeństwo w jego użytkowaniu dla modelarzy.

Obowiązuje na nim zakaz palenia, wyprowadzania psów, poruszania się samochodami, motocyklami i rowerami. Dołożymy wszelkich starań, by tor był w jak najlepszym stanie, by mógł służyć wielu osobom.