Dzień Dziecka w Bajkowym Ogrodzie

Data wydarzenia: 04.06.2022

Dzień Dziecka w tym roku był wyjątkowo uroczysty i przepełniony atrakcjami.

4. czerwca odbył się uroczysty Dzień Dziecka w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury, który na ten wyjątkowy czas zamieniony został w Bajkowy Ogród.

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się uroczystym przemarszem kolorowego korowodu ulicami miasta. Dzieci prowadzone przez Orkiestrę Dętą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod dyrekcją Kapelmistrza Aspiranta Sztabowego pana Waldemara Skotarskiego, wyruszyły z placu Jana Pawła II i udały się do przepełnionego atrakcjami dla Dzieci Bajkowego Ogrodu.

Dzieci przez cały dzień mogły korzystać z "dmuchańców", za udział w zabawach można było otrzymać coś słodkiego, na scenie praktycznie bez przerwy trwały występy zespołów z rudzkich Domów Kultury i Spółdzielni Mieszkaniowych.

Jak zawsze przy takich okazjach, nie mogło zabraknąć chętnych do współpracy rudzkich Sużb Mundurowych. Oprócz policyjnej orkiestry, był również radiowóz policyjny, radiowóz Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, w których dzieci do woli mogli robić sobie zdjęcia i przymierzać ekwipunek, którego w akcjach używają funkcjonariusze tych służb.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy za udział i wielkie zaangażowanie wszystkim obecnym w tym szczególnym dniu służbom mundurowym i ratowniczym z Rudy Śląskiej, jak również Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach za oddelegowanie orkiestry i sprawienie, że dzień ten był jeszcze bardziej szczególny dla wszystkich dzieci, które bawiły się w tym dniu z nami.

Poniżej znajdziecie Pańswo zdjęcia z tego wydarzenia autorswta Andrii Humennyi i Piotra Skuczeń.

FOTO: PIOTR SKUCZEŃ

FOTO: ANDRII HUMENNYI