Olimpiada osób niepełnosprawnych 2009
22 czerwca 2009

17 czerwca 2009 roku na basenie letnim, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ratowników, odbyła się IX Miejska Olimpiada osób niepełnosprawnych. W 12 konkurencjach udział wzięło 230 uczestników, gdzie najmłodszy miał 3 lata, natomiast najstarszy 77 lat.

 Zobacz zdjęcia

Na Olimpiadzie zostały rozegrane 3 konkurencje medalowe (pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 30 m), które były podzielone na 4 kategorie wiekowe oraz dodatkowo na kobiety
i mężczyzn.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki z konkurencji medalowych.

 

Pchnięcie kulą kobiet

 

Kat. do 9 lat

 

1.Monika Laksa 3.30 m (Miejskie Przedszkole nr12)    

2.Beata Korus 3.00 m (Miejskie Przedszkole nr 40)

3.Aleksandra Myrcik 2.60 m (Miejskie Przedszkole nr 12)

 

Kat. 10-12 lat

 

1.Marlena Winsz 3,60 (Polski Związek Niewidomych)

2.Weronika Czaplok 3,25 (Miejskie Przedszkole nr 46)

2.Barbara Krysińska 3.25 (Najświętsze Serce Jezusa)

 

Kat. 13-15 lat

 

1.Ewelina Walat 1,50 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

 

Kat. 16 lat i starsze

 

1.Aneta Kadziemierz 6,40 (Zespół szkół specjalnych nr3)

2.Aleksandra Goleczko 6,00 (Najświętsze Serce Jezusa)

3.Agnieszka Piątkowska 5,70 (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7)

 

Pchnięcie kula mężczyzn

 

Kat. Do lat 9

 

1.Nikodem Janus 2,70 (Miejskie Przedszkole nr 43)

2.Dominik Gorgoń 2,60 (Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych)

3.Maciej Kędzierski 2,50 (Miejskie Przedszkole nr 47)

 

Kat. 10-12 lat

 

1.Patryk Kolany 3,50 (Najświętsze Serce Jezusa)

2.Kamil Czapla 3,30 (Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”)

3.Rafał Prowda 2,70 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

 

Kat.13-15 lat

 

1.Patryk Szafarczyk 7,50 (Polski Związek Niewidomych)

2.Dawid Świętek 7,30 (Caritas – Borowa Wieś)

3.Dawid Winsz 7,10 (Polski Związek Niewidomych)

 

Kat. 16 lat i starsze

 

1. Daniel Borgiel 11,00 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

2.Zbyszek Stachowiak 10,80 (Najświętsze Serce Jezusa)

3.Andrzej Borczyk 9,50 (Najświętsze Serce Jezusa)

 

Bieg kobiet

 

Kat. Do 9 lat

 

1.Monika Laksa 8,60 (Miejskie Przedszkole nr 12)

2.Beata Korus 9,26 (Miejskie Przedszkole nr 40)

3.Oliwia Zygadalo 9,29 (Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych)

 

Kat. 10-12 lat

 

1.Marlena Winsz 5,87 (Polski Związek Niewidomych)

2.Weronika Czaplok 6,46 (Miejskie Przedszkole nr 40)

3.Sandra Czaplok 6,74 (Miejskie Przedszkole nr 40)

 

Kat.13-15 lat

 

1.Ewelina Walat 6,94 (Zespół Szkół Specjalnych nr3)

2.Daria Narloch 7,86 (Zespół Szkół Specjalnych nr3)

3.Sylwia Baron 9,50 (Caritas – Borowa Wieś)

 

Kat.16 lat i starsze

 

1.Joanna Schneider 5,42 (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7)

2.Dorota Jaworska 5,65 (Polski Związek Niewidomych)

3.Anna Bieniek 5,72

 

Bieg mężczyzn

 

Kat. do lat 9

 

1.Kewin Krystek 7,74 (Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych)

2.Nikodem Janus 7,93 (Miejskie Przedszkole nr 43)

3.Kamil Fidler 8,96 (Miejskie Przedszkole nr 43)

 

Kat. 10-12 lat

 

1.Kamil Czapla 6,63 (Nadzieja(

2.Patryk Kolany 7,55 (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3)

3.Tomasz Samulski 7,63 (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3)

 

Kat. 13-15 lat

 

1.Dawid Winsz 5,04 (Polski Związek Niewidomych)

2.Patryk Szafarczyk 5,05 (Polski Związek Niewidomych)

3.Łukasz Smołka 5,25 (Polski Związek Niewidomych)

 

Kat. 16 lat i starsi

 

1.Michał Grabski 4,37 (Najświętsze Serce Jezusa)

2.Andrzej Borczyk 4,55 (Najświętsze Serce Jezusa)

3.Jacek Awłas 4,72 (Najświętsze Serce Jezusa)

 

Skok w dal kobiet

 

Kat.do 9 lat

 

1.Wiktoria Działach 1,43

2.Kinga Szustak 1,18 (Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych)

3.Oliwia Rolnik 1,10

 

Kat. 10-12 lat

 

1.Marlena Winsz 1,89 (Polski Związek Niewidomych)

2.Weronika Czaplok 1,41 (Miejskie Przedszkole nr 40)

3.Barbara Krysińska 1,35 (Najświętsze Serce Jezusa)

 

Kat. 13-15 lat

 

1.Sylwia Baron 1,48 (Caritas – Borowa Wieś)

2.Ewelina Walat 1,18 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

3.Michalina Sieradzka 0,83 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

 

Kat. 16 lat i starsze

 

1.Joanna Schneider 1,63 (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7)

2.Beata Szcześniak 1,62 (Nadzieja)

3.Kamila Brzezińska 1,55 (Polski Związek Niewidomych)

  

Skok w dal mężczyzn

 

Kat. Do 9 lat

 

1.Kewin Krystek 1,52 (Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych)

2.Radosław Kisiel 1,47 (Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych)

3.Tymoteusz Blaski 1,40 (Miejskie Przedszkole nr 47)

 

Kat. 10-12 lat

 

1. Kamil Czapla 1,61 (Nadzieja)

2.Patryk Kolany 0,90 (Najświętsze Serce Jezusa)

3.Tomasz Samulski 0,62 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

 

Kat. 13-15 lat

 

1.Dawid Winsz 2,15 (Polski Związek Niewidomych)

2.Szymon Radziszewski 2,15 (Polski Związek Niewidomych)

3.Mateusz Kowalczyk 1,92 (Polski Związek Niewidomych)

 

Kat. 16 lat i starsi

 

1.Daniel Borgiel 2,65 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

2.Jacek Awłas 2,30 (Najświętsze Serce Jezusa)

3.Janek Kadzimierz 2,24 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3)

 


powrót do aktualności »

Aktualności


Szukaj na naszej stronie

 
 



 

Sonda

Która z podanych niżej imprez podobała Ci się najbardziej?

Mistrzostwa w Narciarciarstwie
Hawaii Party
Nocny Rajd Rowerowy
Dzień Dziecka
Rudzki Półmaraton Industrialny
Silesian Football Night
Bieg Mikołajów

 

Wybrane zdjęcie